Niçin Bizi Seçmelisiniz?

KISAYOLLAR
Mecelle Sempozyumu
  
Görsel Tanıtım
Sıkça Sorulan Sorular 
Üniversite Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sevgili Gençler,               
 
Büyük maratonun sonuna geldiniz. Hayatınızın geri kalanını etkileyecek çok önemli bir seçim yapma arifesindesiniz. Puan türlerinize göre önünüzde çok geniş bir tercihler listesi bulunuyor. Mevcut sınav sistemi, sizin her alandan tercih yapabilmenize imkân veriyor. Şimdi, kendiniz için en doğru tercihi yapabilmek için hummalı bir araştırma yapıyorsunuz. Ailelerinizin yönlendirmesi, hatta belki baskısı, rehber öğretmenlerinizin danışmanlığında bir tercih sıralaması yapma çabasındasınız.

Hepiniz biliyoruz ki, Ülkemizde sayısal alanlar dışında tercih yapmayı düşünen adayların büyük bölümünün ideallerini hukuk okumak süsler. Hemen hepiniz ilk tercihlerinizde hukuk fakültelerine yer vermeyi aklınızdan geçirirsiniz. Talep bu kadar yoğun olunca doğal olarak da “iyi” diye bildiğimiz hukuk fakültelerinin taban puanlarında normalin üzerinde bir yükselme olur. “İyi diye bildiğimiz” diyorum. Çünkü çok sayıda hukuk fakültesinin açılmasıyla birlikte, bu yenilere doğru gerçekleşen öğretim üyesi hareketliliği dolayısıyla klasik avantajlarını önemli ölçüde kaybeden eski fakültelerimizin, bir de sürekli kontenjan artışı dolayısıyla sunabilecekleri fiziksel imkanlar da giderek daralmıştır. Şüphesiz tüm fakültelerimiz, idarecileri ve eğitimci kadrosu sizlerin en iyi biçimde yetişmeniz için çaba sarf etmektedir. Ancak salt iyi niyet, samimi çalışma yeterli değildir, diğer faktörlerle birlikte fiziksel imkânların da bunu desteklemesi gerekir.

İlk defa bu yıl öğrenci alacak Afyon Kocatepe Hukuk Fakültesi bu açıdan ideal bir tercih alternatifi olarak karşınızda durmaktadır. Web sayfamızı incelediğinizde, ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayabileceğinizi umuyoruz. O yüzden burada, oradaki mevcut bilgileri tekrarlamadan, niçin bizi seçmeniz gerektiğine dair kısa bir şeyler söylemek istiyoruz.

Bizi seçmelisiniz… Çünkü:

1.
Türkiye’nin en iyi hukukçularını yetiştirmek sloganı ile yola çıktık. Buna inanan, bunu başarabilecek bir eğitimci kadrosuna sahibiz.
2. Fakültemiz kadrosunda olmasa bile size Türkiye’nin en iyi hukukçu hocalarından ders alma, onlarla tanışma ve tartışma imkânları vaat ediyoruz.
3. Edilgen değil, etkin olacağınız, aktif rol alacağınız, her türlü fikrinizi özgürce ifade edebileceğiniz, tartışabileceğiniz, sadece mevzuat bilgisiyle değil, Ülke ve Dünya gerçekleri ile birlikte, ideal ilke ve değerlerle tanışabileceğiniz bir eğitim anlayışı öneriyoruz.
4. Akademik ve idari, tüm personelimiz, sizlere kapılarımızı sürekli açık tutmaya ve her sorunuzla bire bir ilgilenmeye söz veriyor. İlk öğrencilerimiz olacağınız ve sayınız az olacağı için üzerinize titrenecektir, kendinizi bir aile ortamı içerisinde hissetmeniz için her şey yapılacaktır.
5. Sizlere, hem ders-çalışma mekanları hem de, dinlenme, eğlenme, vakit geçirme (rekreasyon) alanları bakımından zengin imkanlar sunuyoruz.
6. Fakültemizin bünyesinde bulunduğu Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar ili de tercihinizi etkileyecek önemli avantajlara sahiptir.
7. Üniversitemiz Kampüsü Otogara ve Şehir Merkezine oldukça yakın mesafededir. Ulaşım sorunu yaşamayacaksınız.
8. Barınma konusunda da bir zorluk yaşamayacaksınız. Kampüs içerisinde Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlar dışında, geniş kapasiteli Vakıf yurtları bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkezi ve yerleşke civarında da çok sayıda yurt ve ev kiralama imkânları vardır.
9. Afyonkarahisar şehri Batıyı Doğuya, Kuzeyi Güneye bağlayan bir kavşak noktası olduğu için hiçbir ulaşım sorunu yaşamayacaksınız.
10. Çevresindeki illerle arsasındaki mesafeler kısa olduğu için evinize gitmeyi tercih etmediğiniz zamanlarda hatta hafta sonlarında kolayca giderek, gezip görebilirsiniz.

Şüphesiz, kendiniz için en iyisini siz biliyorsunuz, aileniz, rehber öğretmenlerinizin yaptığı gibi biz de sizin iyiliğinize olduğunu düşündüğümüz bir alternatif sunma gayretindeyiz. Sonradan pişman olmamak için, önceden her alternatifi iyi değerlendirmeniz gerekir. Şüphesiz her halükarda son söz sizlerindir. Biz, yarının Türkiye’sinin bugünden daha iyi olabilmesi için siz gençlere inanıyor, sonuna kadar güveniyoruz.

Sizin için en doğru tercihi yapmanız ve sonrasından başarılı bir eğitim dönemi geçirmeniz dileğiyle...

Sevgilerimizle…

Afyon Kocatepe Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Duyurular

Etkinlikler