Sıkça Sorulan Sorular

Uzaktan Eğitim Sistemi'ne nasıl erişebilirim?

Uzaktan Eğitim Sistemi'ni kullanabilmeniz için bilgisayar ve Internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir. Sisteme Kullanıcı adı olarak: öğrenci numaranız ve Şifre olarak: TC vatandaşlık numaranızın ilk 5 rakamını kullanarak giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz şifrenizi ilk girişten sonra değiştirebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Sistemi'nde nasıl eğitim alabilirim?

Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinde, ders içeriklerini takip edebilir, eşzamanlı olarak ders danışmanınız (öğretim elemanı) ve diğer öğrencilerle sohbet edebilir ve bilgilerinizi paylaşabilir, derslerle ilgili duyuru, ödev ve alıştırmalara ulaşabilirsiniz.

Sınavlar nasıl yapılmaktadır?

Ortak zorunlu derslerin arasınav ve final sınavları diğer örgün eğitim derslerinin sınavları gibi sınav programında belirtilen tarih, saat ve yerde yapılacaktır. İnternet üzerinden sınav yapılmamaktadır.

Ders içeriklerini takip etmemizin önemi var mı?

Öğretim elemanının, öğrencinin ders içeriklerini çalışmasını, değerlendirmede dikkate alması halinde önemlidir.

Uzaktan eğitim sistemindeki ders içeriklerini ne zaman çalışmalıyız?

Bunun için herhangi bir kısıtlama yoktur. İstediğiniz zaman sisteme girerek ders içeriklerini okuyabilir, videoları izleyebilirsiniz.

Bir saatlik dersle ders içeriğinin tümü nasıl anlatılacak?

Uzaktan eğitimde dersler danışmanlık şeklinde yürütülür. Öğrenci dersin tüm konusunu ders kitabı, sistemdeki ders içerikleri, ders videolarından öğrenir. Anlayamadığı kısımları uzaktan eğitim sisteminde canlı (eşzamanlı) olarak yapılan ders saatinde öğretim elemanına sorarak öğrenir. Canlı ders saatinde öğrenciler sorusu sormazsa öğretim elemanı dersin önemli konularını özetleyerek anlatır.

Ders videoları için Öğrenim Yönetim Sistemine girmek zorunlu mu?

Hayır. Ders videoları bu web sitesinde verilmiştir. Video dosyalarını bilgisayarınıza indirip izleyebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra canlı derse (konferansa) katılmak için ne  yapmalıyım?

Canlı ders (konferans) ekranının bilgisayarınızda açılması ve ses-görüntü alabilmek için yapmanız gereken birkaç basit işlem vardır. Bunların resimlerle anlatıldığı dosyaya erişmek için ilgili bağlantıyı tıklayınız.

MOODLE kullanıcıları