Genel Bilgiler


Okulumuz Afyon-İzmir karayolu üzerindeki Ali Çetinkaya Kampüsü içerisindedir. Kampüs alanında, Afyon Meslek Yüksek Okulu, Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesi (Mavi Hastane), Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Afyon Sağlık Yüksekokulu, Yüksekokulumuza ait Seramik, Mobilya, Mermer, İnşaat, Mimari Restorasyon Atölyeleri, Turizm ve Otelcilik, Aşçılık, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Uygulama Alanları, Bilgisayar, Elektrik, Elektronik, Makine, Gıda Uygulama Laboratuvarları, Kütüphane ve İnternet Cafe bulunmaktadır.

Kampüsümüzde öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız, idari kadromuz ve Afyon halkı spor etkinliklerine katılabilmektedir. Bu amaçla kampüsümüzde futbol, basketbol ve voleybol sahalarının bulunduğu Mehmet Sami Hancıoğlu stadyumu hizmet vermektedir. 2000 yılında kullanıma açılan 9600 metre karelik bu stadyumda 1000 kişi kapasiteli birde tribün yer almaktadır.

Kampüse ulaşım, minibüsler ve halk otobüsleriyle sağlanmakta, öğrenciler ulaşımda hiçbir problemle karşılaşmamaktadır. Kampüste öğrenim gören öğrenciler; şehir merkezindeki devlet yurtları, özel yurtlar veya konutlarda barınmaktadırlar. Kantinimizde, öğrencilere beslenme, içecek, oturma, müzik gibi hizmetler verilmektedir. Öğrenciler ayrıca kampüsteki yemekhaneden de yararlanabilmektedirler. Öğrencilerimizin sağlık sorunları Mediko Sosyal Merkezinde çözümlenmekte ve gerekli görülen durumlarda öğrencilerimiz kampüs alanındaki Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesine (Mavi Hastane) sevk edilmektedir.

Afyon Meslek Yüksek Okulu bünyesinde bulunan 17 bölümün altında 36 program ve yaklaşık 5400 öğrenci, 63 Akademik Kadro, 15 İdari Kadro ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

Afyon Meslek Yüksekokulu Programları

Elektrik                                               Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
İnşaat Teknolojisi                                 Turizm ve Otel İşletmeciliği
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi                 İşletme Yönetimi
Seramik, Cam ve Çinicilik                       Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
Elektronik Teknolojisi                            Yerel Yönetimler
Gıda Teknolojisi                                    Pazarlama
Bilgisayar Programcılığı                          Aşçılık
Mobilya ve Dekorasyon                         Çocuk Gelişimi
Mimari Restorasyon 
Makine
Otomotiv Teknolojisi
Et ve Ürünleri Teknolojisi
Tekstil Teknolojisi
Biyomedikal Cihaz Teknolojileri
Radyo ve Televizyon Teknolojisi